Koupili jste byt či dům a teď přemýšlíte nad tím, jak ho zařídit? Nuž věru, pohled na prázdné pokoje není příliš příjemný, zvláště když si s nimi nevíte poradit.
Co interiér potřebuje?
Někdo se může snažit, jak jen chce, ale zkrátka nemá dostatečný talent. Tak je tomu v každé umělecké a tvůrčí činnosti, tedy i v profesi bytového architekta. Nejednou zařizování bytu dopadlo tak, že jeho majitel mohl být klidně usvědčen z nevkusu a sklonu ke kýčovitosti.
Týká se to zejména novodobých milionářů a zbohatlíků, kteří si bohužel myslí, že s penězi přijde i talent a potřebné znalosti. Každý z nás má totiž o sobě jen tu nejlepší mínění. Designér ví naproti tomu rychlé odhadnout prostor a nabídnout takový materiál, praktická řešení a nápady na které majitel ani nepomyslí.
Zkuste mu věřit
Bytový architekt ví, kde najde vašim potřebám nejvhodnější materiál od krytiny až po stoly ty nejmenší detaily. Tím pádem vám ušetří množství času, který byste museli investovat do výběru zařízení bytu.
Stejně ušetříte i prostor, který byste možná zbytečně zaplnili špatnou kombinací zařízení. Naše laické oko totiž nevidí všechny možnosti využití prostoru. Ale i zde vám poradí bytový architekt, který by vám měl předložit všechny optimální dispoziční návrhy.
Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že bytový architekt je pro ně velmi drahý, dá se na to dívat iz opačné strany : bytový architekt umí peníze i ušetřit. Kdybyste například příliš experimentovali s drahým zařízením, které by vám nakonec bylo nanic a vy byste se ho museli zbavit, stálo by vás to hodně peněz. Designér vám však hned na začátku dá optimální řešení podle vašich potřeb a možností, takže budete vědět, kolik vás to finančně vyjde.
Informace a články o interiérovém designu se na nás valí z každé strany, až máme pocit, že si byt bez problémů dokážeme navrhnout a uspořádat sami. Když však nakonec přijde k samotnému činu, nezřídka zjistíme, že nejsme až takoví profesionálové, jak jsme si mysleli. A právě plyšové hračky tehdy ke slovu přijde bytový architekt.
Jak se líbí vám
Na druhou stranu je však třeba říci, že většina lidí, alespoň na Slovensku, si své domovy zařizuje sama a na tom také není nic špatného. Možná přijdete na to, že jste rozený designér a bude vás to skutečně velmi bavit. V každém případě se však na tento úkol důkladně připravte, prostudujte si různé magazíny, poraďte se s rodinou či přáteli, detailně si na papír zapište a zakreslete několik možností a až pak se pusťte do samotného zařizování.