Nalepte si dlaždice

Nápadů na lepší bydlení je více než dost a jedním z nich jsou i samolepící dlaždice. Práce s nimi je jednoduchá, ani se přitom nepolepíte lepidlem a navíc vypadají velmi dobře. Jednoduše, jsou skvělé.
Mají vůbec nějakou chybu?
Takové dlaždice jsou vhodné do všech obytných místností a jsou ihned připraveny k použití. Mívají ochrannou vrstvu proti opotřebení, rychle a jednoduše se pokládají. Dalšími přednostmi jsou snadné čištění, manipulace a výměna. Nákup bývá možný i po jednotlivých kusech.
Povinnosti podkladu
Předpokladem pro položení samolepících dlaždic je pevný, suchý, hladký, rovný a čistý podklad. Před instalací doporučujeme nechat dlaždice 24 hodin při pokojové teplotě. Důkladně očistěte a odmastěte povrch, na který budete dlaždice nalepovat.
Velmi vhodná je betonová podlaha, nátěr, dřevěná podlaha, laminát, krytiny z PVC, případně linoleum, latexový povrch. Nejsou vhodné na podlahy s podlahovým vytápěním, pro venkovní prostory, na podlahy vystavené stálé vlhkosti a měkké, nezpevněné podklady.
Jak je pokládat ?
Nejvhodnější je začít s pokládáním uprostřed místnosti. Jednoduše odstraňte ochranný papír, první dlaždice dětské židličky položte do středu místnosti a pevně přitlačte. Všechny další dlaždice přiložte přesně na hrany další dlaždice a nalepte. Papír na krytině odlepte až těsně před prvním umytím nalepené krytiny.
Poslední série ještě jednou změřte, aby bylo zakončení přesné. Po nalepení je možné ihned po krytině chodit.
Údržba ? Jednoduchá
Podlahy by měly být pravidelně zametáno či vysávány. Podle potřeby můžete podlahu setřít hadrem navlhčeným v teplé vodě s jemným prostředkem na mytí podlah. Před prvním umytím se doporučuje počkat 24 až 36 hodin po nalepení krytiny.
Podrobný návod na položení, čištění a následné péče je přiložen v chrániče na postel každém balení. Dlaždice se prodávají kusově nebo po baleních.
Vypočítejte si jejich potřebný počet
Určitě vás zajímá, kolik jich vlastně budete potřebovat. Uveďme si tedy malý příklad : na položení podlahy v pokoji 2,5 metru krát 2 metry, budete potřebovat 56 dlaždic. To není tak mnoho, no ne?
Dokáží slušně imitovat
Největší zájem je v poslední době o dlaždice imitující plovoucí podlahu a dále o dlaždice se vzorem mozaiky z kamínků. Takové vzory jsou totiž přitažlivé pro každý prostor a místnost. No stejně zajímavý může být i mramorový, korkový či klasický dřevěný povrch.
Řekněme si na konec ještě něco o jejich ceně. Bezpochyby vás nějak nezruinuje, protože v průměru jeden metr čtvereční této podlahové krytiny můžete koupit přibližně za patnáct eur.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *