Boty, Botky, Botičky

Zadřít třísku byste si jistě nechtěli. Nell’inconscio personale di Coraline l’affetto del complesso materno è così potente da disporre dell’Animus come crede: lo rende muto e inoffensivo, poiché sa che, se parlasse e potesse agire, lederebbe l’imago materna ivi costruita e spingerebbe la ragazzina alla differenziazione.

Zúčastnit Free Walking Tour Nejen že poznáte krásy Lisabonu, ale když budete mít štěstí na stejného průvodce jako my (samozvaný básník, malíř a prozaik), dozvíte se mantinel do postýlky, kde koupit nejkvalitnější „matroš a prohlídku zakončíte na místě plném mladých lidí kouřících jointy.

Miestami som mala pocit, ze knizka je strasne smiesna, miestami, ze ju asi ani nedocitam, miestami, ze je velmi napinava, miestami, ze je to jeden obrovsky chaos vsemoznych autorovych myslienok ale koniec koncov mam silnejsi dojem ako z charlieho a tovarne!

V roce 1990 bylo díky Karstenu Benningovi (Nemci, jenz se prizenil do Brazilie a zakoupil v kopcich nad Taperou malou farmu, puvodne jako vikendovy domek) v osadách Santo Antonio, Rio Negro a Marimbú založeno sdružení obyvatel – Projeto ONCA (Organizacao Nucleo de Comunidades Agricolas; ONÇA znamená v portugalštině puma, jaguár či jiná velká kočkovitá šelma) s cilem zachovat zdejsi zbytky puvodniho lesa dětská kuchyňka.

Nejdriv radny kus cesty lesem, pote zacinaji prvni sady pomerancu, policka s favou (lustenina, ktera se jednak ji a jednak pouziva jako picnina pro dobytek), kukurice a dyne, kousek niz kavove zahrady (velke a prerostle, ve srovnani s Amerikou mnohem mene udrzovane).

Synáček prostě spí vedle mě, hlavu vedle mého polštáře, a dokud 3d tapety jsem aspoň zčásti bdělá, držím ho za vystrčenou ručičku nebo se ho dotýkám nějak jinak, ale v průběhu noci holt doufám, že mu stačí slyšet, jak vedle něj dýcháme… Co se týče uspávání, tak to ten, kdo reaguje na potřeby dítěte a nejede podle časového plánu, nemusí řešit, ale pro jistotu jsem mu věnovala samostatnou stránku , jakožto oblíbenému tématu radících přátel a příbuzných.

Le dicono che serve a trovare le cose brutte e quelle perse.” Coraline sceglie consapevolmente di andare a capo scoperto nel suo inconscio, comprendendo il monito che le aveva inviato, e sceglie consapevolmente di ricorre ad esso per farsi aiutare: questi sono i segni di un primo avanzamento in Coraline.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *